EcoPlank

Home / EcoPlank

Science Effect Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "„EcoPlank – badania nad możliwością wykorzystania polimerów naturalnych i roślinnych włókien naturalnych, alternatywnych dla drewna w produkcji hybrydowych płyt drewnopochodnych dla branży meblarskiej i budowlanej"

GŁÓWNYM CELEM Projektu jest opracowanie innowacyjnego na skalę światową produktu EcoPlank: niezawierającego drewna wypełnienia do sandwiczowych płyt meblowych, drzwi i płyt budowlanych, o lekkiej konstrukcji, bazującego na wypełnieniu z włókien naturalnych pochodzenia roślinnego lub polimerach naturalnych i materiałach z odzysku odpowiednio wzmocnionych, o konkurencyjnych parametrach wytrzymałościowych i biodegradowalnego.
Wdrożenie opracowanej technologii skutkować będzie, w szczególności w branży meblarskiej, zastąpieniem surowca drzewnego w procesie produkcji płyt meblowych, budowlanych i wypełnień w produkcji drzwi, obniżając koszty produkcji oraz transportu.

Wartość projektu: 2 695 623,30 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 795 850,18 zł

EcoPlank – badania nad możliwością wykorzystania polimerów naturalnych i roślinnych włókien naturalnych, alternatywnych dla drewna w produkcji hybrydowych płyt drewnopochodnych dla branży meblarskiej i budowlanej